Menu

Getting my first sample... is paying $40 for one $3 product right? Also, do you usually get 2-3 units to check quality consistency? And finally, at what point do you want to see a sample of your logo on the product?

0
0

Getting my first sample… is paying $40 for one $3 product right?

Also, do you usually get 2-3 units to check quality consistency?

And finally, at what point do you want to see a sample of your logo on the product?

  • You must to post comments
0
0

That’s about right. We paid $100 for an $11.00 product (weighs 2.4lb) ; $36 for a $2 product and $45 for a $3 product. Whatever. The profit is a much bigger goal…

  • You must to post comments
Showing 1 result
Your Answer

Please first to submit.